Tokat GaziOsman Paşa Üniversitesi Tanıtım Günleri Gerçekleştirildi

Tokat GaziOsman Paşa Üniversitesinin ev sahipliğinde ve 15 üniversitenin katılımıyla “Tokat Üniversite Bölüm Tanıtım Günleri” gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Rasim KOÇYİĞİT, İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KIR, öğrenciler ve üniversite temsilcileri katıldı.
Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KIR yapmış olduğu konuşmada, öğrencilerimizin hayatlarının önemli sayılabilecek bir döneminde olduklarını ifade ederek üniversite tanıtım günlerinin kendileri için faydalı olacağını söyledi. Üniversite eğitiminin daha geniş ve evrensel düşünmeyi sağladığını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz üniversite tanıtım günlerinin hayırlı olmasını diledi. Katkı sunanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada 15 üniversitenin katılımı ile gerçekleştirilen Üniversite tanıtım günleri programında Üniversite temsilcilerini ve öğrencileri misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade etti. Tüm gün devam edecek etkinlikte, öğrencilerin Üniversitelerimizin ön lisans ve lisans programlarının akademik faaliyetleri hakkında bilgi alabileceğini belirten Rektör Yılmaz öğrencilerin bölümler ve meslekleri daha yakından tanıma fırsatı yakalayacağını söyledi. Üniversitemizin yenilikçi ve öğrenci odaklı bir anlayış benimsediğini ifade eden Rektörümüz tüm öğrencileri Tokat GaziOsman Paşa Üniversitesini tercih etmeye davet etti. Öğrencilere başarı dolu bir eğitim öğretim hayatı dileyerek konuşmasını sonlandırdı.
Açılış sonrasında Rektör ve Rektör yardımcıları ve İl Milli Eğitim Müdürümüz üniversiteler tarafından kurulan stantları ziyaret ederek bölüm ve programlar hakkında bilgi aldılar.
Tokat merkez ve ilçelerdeki liselerden öğrencilerin katıldığı ve tüm gün devam eden tanıtım günlerinde farklı akademik birimlerde görevli öğretim elemanları tarafından Üniversite bölüm ve programları hakkında detaylı bilgiler aktarıldı. Öğrencilerin merak ettiği sorular cevaplandı.

Tokat GaziOsman Paşa Üniversitesi Tanıtım Günleri Gerçekleştirildi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir