Tokat İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadelede Etkin Faaliyetlerini Sürdürüyor

Tokat İl Jandarma Komutanlığı, Toplum Bilincini Artırmak İçin Okul Ziyaretleri Düzenliyor

Tokat İl Jandarma Komutanlığı, aile içi şiddetle mücadele kapsamında önemli faaliyetlerini sürdürüyor. Çocuk ve gençlerin korunması ile kadına yönelik şiddetle mücadele konularında farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

Okul Ziyaretleriyle Öğrencilere Bilinçlendirme Sağlanıyor

Son olarak, 05-15 Şubat tarihleri arasında Tokat’ın Merkez, Almus, Erbaa ve Zile ilçelerinde bulunan 6 okul ziyaret edilerek, toplamda 326 öğrenciye ulaşıldı. Öğrencilere, sosyal medya kullanımı, teknoloji bağımlılığı, güvenli internet kullanımı ve siber zorbalık konularında eğitimler verilerek, sosyal ve sanal ortamlarda güvenli olmaları için bilgilendirmeler yapıldı.

Kadın ve Erkek Vatandaşlara Yönelik Bilinçlendirme Çalışmaları Devam Ediyor

Ayrıca Niksar, Turhal ve Zile ilçelerinde bulunan çeşitli işletmelerde çalışan 526 kadın vatandaşımıza KADES uygulaması hakkında bilgilendirme yapıldı. Bununla birlikte, 176 erkek vatandaşa ise kadına yönelik şiddetin önlenmesine yönelik farkındalık eğitimleri verildi.

Toplumsal Farkındalığı Artırmak İçin Kararlı Adımlar

Tokat İl Jandarma Komutanlığı, toplumun her kesimine yönelik yürüttüğü bu tür faaliyetlerle, aile içi şiddetin önlenmesi ve toplumsal farkındalığın artırılması yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam ediyor.

Keşfetmeye Devam Edin

Tokat İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadelede Etkin Faaliyetlerini Sürdürüyor yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir