Huzur Şehri Tokat Projesi Lansmanı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi iş birliğiyle hazırlanan Üniversitemizin de paydaşı olduğu “Huzur Şehri Tokat” projesinin lansmanı gerçekleştirildi. Programa Vali Numan HATİPOĞLU, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Ulusal Ajans Başkanı İlker ASTARCI, Kaymakamlarımız, müdürlerimiz ve proje paydaşları katıldı.
Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada, “Huzur Şehri Tokat” projesinin birkaç ülkenin katılımıyla gerçekleşen bir iş birliği örneği değil, aynı zamanda Tokat’ın yaşam kalitesini artırmak için çok yönlü ve kapsamlı bir çabanın ifadesi olduğunu belirtti. Rektörümüz, Türkiye, Portekiz ve Romanya’nın ortaklığında yürütülen bu proje ile eğitimden kültüre, şehir planlamasından trafik sorunlarına kadar geniş bir yelpazede şehir yaşamının iyileştirilmesinin hedeflendiğini kaydetti. Rektörümüz Prof. Dr. Fatih YILMAZ, konuşmasını Valimize, Belediye Başkanımıza, sivil toplum kuruluşlarına ve katkısı olanlara teşekkür ederek sonlanırdı.
Protokol konuşmaları sonrasında “Huzur Şehri Tokat” projesinin protokolü imzalandı. Proje ile Tokat’ta yaşayan vatandaşlar için daha huzurlu ve güvenli bir ortam için çalışmalar yapılacak. Bu kapsamda, sağlıktan eğitime, altyapıdan çevre düzenlemesine kadar pek çok alanda iyileştirmeler gerçekleştirilecek. 

Huzur Şehri Tokat Projesi Lansmanı Gerçekleştirildi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir