Efsane Vali Yazıcıoğlu’nun Makam Aracı Yıllar Sonra Yollarda

Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, efsanevi Vali Recep Yazıcıoğlu’nun makam aracıyla şehri gezdi. Duygusal anlar yaşandığı şehir turunda, Vali Aydoğdu’nun ifadesiyle, “Bu arabanın hatırası yeter.”

Yıllar Sonra Yeniden Yollarda: Efsane Vali Yazıcıoğlu’nun Makam Aracı
Erzincan’ın unutulmaz ismi olan Recep Yazıcıoğlu’nun valilik döneminde kullandığı makam aracı, uzun yıllar sonra yeniden trafiğe çıktı. Bu kez aracın direksiyonunda Vali Hamza Aydoğdu vardı. Vali Aydoğdu, efsanevi bir anı eşliğinde şehrin sokaklarında dolaştı.

‘Bu Arabanın Hatırası Yeter’
Erzincan Valisi Hamza Aydoğdu, eski Vali Recep Yazıcıoğlu’nun makam aracıyla şehri gezdi. Cumartesi Pazarı ve Demirciler Sitesi gibi önemli noktaları ziyaret etti. Aracın direksiyonunda Vali Aydoğdu’nun olması, şehirde duygusal bir hava oluşturdu. Aracın içinde Ferdi Tayfur’un seslendirdiği ‘Hatıran Yeter’ şarkısı çalarken, Vali Aydoğdu, geçmişe duyulan özlemle şehri turladı. Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve Gençlik Spor Müdürü Volkan Burak Mumcu da Vali Aydoğdu’ya eşlik etti. Vali, araçta geçirdiği zamanı anlamlı bulduğunu belirterek, “Bu arabanın hatırası yeter” dedi.

Şehir Turu ve Ziyaretler
Vali Aydoğdu, şehir turunun ardından pazarda alışveriş yapanlarla sohbet etti ve onlara bereketli kazançlar diledi. Daha sonra Demirciler Sitesi’ni ziyaret ederek, bakır işiyle uğraşan esnafla bir araya geldi. Bu ziyaretler sırasında sektörün taleplerini dinleyen Vali Aydoğdu, esnafla sorunları konuşarak istişarelerde bulundu.

Recep Yazıcıoğlu: Unutulmaz Bir İsim
Recep Yazıcıoğlu, Eskişehir-Ankara Yolu üzerindeki Temelli Mahallesi yakınlarında 2003 yılında geçirdiği trafik kazası sonucunda hayatını kaybetti. 8 Eylül 2003 tarihinde bitkisel hayata giren Yazıcıoğlu, 2 gün sonra vefat etti. Cenazesi Aydın’ın Söke ilçesinde toprağa verildi.

Efsane Vali Yazıcıoğlu’nun Makam Aracı Yıllar Sonra Yollarda yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir