Tokat 6 Şubat depremini unutmadı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, depremin yıldönümünde düzenlediği toplantıyla önemli mesajlar verdi. Anma etkinlikleri, geçmişin acılarını hatırlamanın yanı sıra gelecekteki afetlere hazırlıklı olma çağrısı yapıyor.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, 6 Şubat depremlerinin yıldönümünde saat 04.17’de, Afet ve Acil Durum Yönetimi Koordinasyon Kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Vali Hatipoğlu, toplantıda asrın felaketi olarak nitelendirilen depremde hayatını kaybedenleri saygı ve rahmetle anarak bir anma töreni düzenledi. Depremin yıldönümünde yapılan bu toplantıda, depremin yaralarını sarmak ve gelecekteki afetlere daha etkin müdahale etmek adına alınacak tedbirler üzerinde görüşmeler yapıldı. Deprem şehitlerinin anısına gerçekleştirilen bu toplantı, acil durum yönetimi konusunda önemli adımların atılmasına vesile oldu.Tokat’ta Deprem Yıldönümünde Anma Etkinlikleri
Tokat’ta, asrın felaketi olarak anılan Kahramanmaraşlı merkezli, 11 ili etkileyen depremlerin yıl dönümünde hayatını kaybeden vatandaşlar için sabah namazında dua edildi.

Tokat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, 6 Şubat 2023’te ilk depremin gerçekleştiği saat olan 04.17’de Tokat AFAD İl Müdürlüğünde yapılan toplantıyla anma etkinlikleri başladı.

Vali Numan Hatipoğlu başkanlığında yapılan toplantıda, deprem sonrasında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili slayt sunumu yapıldı.

Toplantının ardından katılımcılar Karşıyaka Gazi Osman Paşa Merkez Camisi’nde sabah namazı öncesinde gerçekleştirilen Kur’an-ı Kerim tilavetine katıldı. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için dua edildi. Namaz sonrası cami bahçesinde cemaate sıcak çorba ikram edildi.

Etkinliklere, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ile Tokat Vali Yardımcısı Kaya Çelik, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, başta AFAD ve UMKE olmak üzere arama kurtarma ekipleri ve vatandaşlar katıldı. 

Tokat Valisi Hatipoğlu: “Depremlere Karşı Tedbirli Olmalıyız”
Vali Numan Hatipoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, depremlere karşı tedbirli olmanın önemine vurgu yaparak, “Geçmişte yaşadığımız acı tecrübeler bize, depremlere karşı ne kadar hazırlıklı olmamız gerektiğini gösterdi. Bu anma etkinlikleri, sadece geçmişi hatırlamakla kalmayıp, gelecekteki afetlere karşı daha donanımlı olabilmemiz için bir fırsat olmalıdır.” dedi.

Tokat Halkı: “Unutmadık, Unutmayacağız”
Tokatlı vatandaşlar da anma etkinliklerine yoğun ilgi göstererek, hayatını kaybedenleri dualarla yad etti. Bir vatandaş, “Bu acı olayı unutmadık, unutmayacağız. Geçmişte yaşadıklarımız bize gelecekte daha dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatıyor.” şeklinde konuştu.

Tokat’ta Güvenlik Tedbirleri Artırıldı
Depremin yıldönümünde yapılan anma etkinlikleri kapsamında Tokat genelinde güvenlik tedbirleri de artırıldı. Polis ekipleri, şehir genelinde ve anma etkinliklerinin yapıldığı bölgelerde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Trafik kontrolleri sıklaştırıldı ve vatandaşların huzur içinde etkinliklere katılması sağlandı.

Tokat 6 Şubat depremini unutmadı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir