Verimlilik Proje Ödüllerinde TOGÜ’den Büyük Başarı

TOGÜ’de gerçekleştirilen “Kompost Üretim Tesisi Projesi” Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen “2023 Verimlilik Proje Ödülleri” kapsamında ikincilik ödülü aldı. Düzenlenen ödül töreninde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih KACIR tarafından Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ’a proje ödülü takdim edildi.
“Yeni Teknolojilerle Orta Ölçekli Kompost Üretim Tesisi Tasarımı ve Gerçekleştirilmesi Projesi” adıyla hayata geçirilen proje Eğitim kategorisinde ikincilik ödülü aldı. Proje sıfır atık, organik atıkları komposta dönüştürerek yeşil alan ve tarım alanlarının gübre ihtiyacının karşılanması gibi hedeflerle tasarlandı. Kampüs alanı içerisinde kurulan tesiste 2022 yılının ikinci yarısında kompost üretimine başlandı. 2023 yılı ilk sekiz aylık verilere göre ise hedeflenen yıllık verilere ulaşıldı. Ayrıca Üniversitemizde eğitim gören öğrenciler çevre konusunda bilinçlendirildi ve sıfır atık kavramının her bireyde oluşmasına çalışıldı.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, ödül alan projemiz dolayısıyla proje ekibine ve destekleyici kuruluşlara teşekkür etti. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinin çevreci bir üniversite olduğunu ifade eden Rektör YILMAZ projenin öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve eğitim kurumları açısından çevre konusunda farkındalık uyandırdığını söyledi. Rektör YILMAZ, projenin tarımsal alana katkı verdiğini de belirterek elde edilen kompostun üniversitenin tarımsal uygulama merkezinde kullanıldığını ifade etti.

Verimlilik Proje Ödüllerinde TOGÜ’den Büyük Başarı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir