CHP’nin Tokat Adayı: Murat Yazıcı!

CHP, 2024 Yerel Seçimleri için Tokat Belediye Başkan Adayını belirledi! Önceki İl Başkanı Murat Yazıcı, halka şeffaf, güvenilir ve adaletli Belediyecilik vaadiyle seslendi.

31 Mart 2024 Mahalli ve Yerel İdareler seçimleri için geri sayım başlarken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Tokat Belediye Başkan Adayı belirlendi. Önceki dönem İl Başkanı Murat Yazıcı, CHP’nin adayı olarak açıklandı.

Murat Yazıcı, Göreve Hazır!

Seçimlere sadece 2 ay kala, Belediye Başkan Adayları sahalarda boy göstermeye başladı. CHP, Tokat Belediye Başkanlığı için tercihini önceki dönem İl Başkanı Murat Yazıcı’dan yana kullandı. Yazıcı, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “MYK ve Parti Meclisimizin onayıyla 2024 Yerel Seçimlerinde CHP Tokat Belediye Başkan Adayı olarak atanmış bulunmaktayım. Genel Başkanımız Sn. Özgür Özel’e, İl Başkanımız Sn. Çağdaş Kurtgöz’e, Milletvekilimiz Sn. Kadim Durmaz’a, Tokat Milletvekili Merkez İlçe Başkanımız Aytekin Ayan ve Yöneticilere teşekkür ederim. Kadınıyla, genciyle tüm Tokat halkıyla katılımcı, şeffaf, güvenilir ve adaletli Belediyecilik için var gücümüzle çalışacağız. Kazanan Tokat halkı olacaktır. Sorunları biliyoruz, çözüm için geliyoruz” dedi.

Murat Yazıcı Kimdir?

45 yaşındaki Murat Yazıcı, Tokat Merkez Gökçe Köyü’nde doğdu. Evli ve bir çocuk babası olan Yazıcı, ilk, orta ve lise eğitimini Alparslan İlkokulu ve Tokat Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Denizli Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Makine Mühendisliği Bölümü’ne giren Yazıcı, 1998’de mezun oldu. Tokat Sigara Fabrikası’nda Mühendislik ve Vardiya Amirliği görevlerini üstlendikten sonra, 2008’de Tokat Merkez’de Mekanik Tesisat üzerine imalat yapan Murat Mühendislik firmasını kurdu.

CHP’de çeşitli dönemlerde İl yönetim kurulunda Bilişimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı ve İl Başkan Vekilliği görevlerini üstlenen Yazıcı, aynı zamanda Makine Mühendisleri Odası Tokat Şube Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Tokat Ticaret Sanayi Odası Meslek Komisyonu’nda 2020-2022 yılları arasında görev alan Yazıcı, 2019-2021 yılları arasında 7 Mart Tokat Artvinliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2023 Ocak ayında CHP İl Başkanı seçilen Yazıcı, bu görevi 2023 Eylül ayına kadar sürdürmüştür.

CHP’nin Tokat Adayı: Murat Yazıcı! yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir