Tokat’ta Karneler Dağıtıldı: Öğrenciler Tatilin Keyfini Çıkaracak

Tokat’ta öğrencilerin karneleri dağıtıldı, ve şimdi tatilin keyfi başladı. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da öğrencilere hitap ederek tatil sevincine ortak oldu. Vali Hatipoğlu ise Yeşilırmak İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini takdim etti.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Yeşilırmak İlkokulu’nda Öğrencilere Karnelerini Takdim Etti

Tokat’ta eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona erdi, ve öğrenciler 15 günlük ara tatiline girmenin heyecanını yaşıyor. Karnelerini almanın mutluluğunu yaşayan öğrenciler, bu ara tatilde dinlenip enerji toplama fırsatı bulacaklar.
Tokat İl Genelinde Binlerce Öğrenci Tatilin Keyfini Yaşıyor

Türkiye genelinde olduğu gibi Tokat’ta da 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemi tamamlandı. İl genelinde bulunan 654 okulda eğitim gören 107 bin 998 öğrenci, 8 bin 598 öğretmenleriyle birlikte yarı yıl tatiline girdi. Karnelerini alan öğrenciler, şimdi ise aileleriyle birlikte geçirecekleri tatilin keyfini sürüyorlar.

Milli Eğitim Bakanı: “Çocuklarımızın Tatilini Kutluyoruz”

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ankara’da Şehit Ahmet Gözütok İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıtarak tatil sevincine ortak oldu. Bakan Tekin, “Bugün ülkemizin 81 ilinde karne sevinci var. Bizler de bu sevince, bu mutluluğa ortak olmak için Sincan Şehit Ahmet Gözütok İlkokulundayız. Çocuklarımız bu beş ayda çok çalıştılar, yoğun bir tempo içindeydiler. Her biri gözbebeğimiz olan evlatlarımıza, onların eğitim öğretimini emanet ettiğimiz kıymetli öğretmenlerimize ve velilerimize güzel bir tatil diliyorum. Çocuklarımızla nitelikli vakit geçirelim, onlar için en güzel örneğin kendimiz olduğunu unutmayalım” dedi.

Vali Hatipoğlu Öğrencilere Karnelerini Takdim Etti

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, ildeki karne dağıtım törenine katılarak Yeşilırmak İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini takdim etti. İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıtan Vali Hatipoğlu, öğrencilerle bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi ve onlara iyi tatiller diledi. Öğrenciler ise karnelerini almanın sevincini doyasıya yaşayarak, bir süreliğine kitap ve defterlerini bir kenara bırakıp tatilin tadını çıkaracaklar.

Tokat’ta Karneler Dağıtıldı: Öğrenciler Tatilin Keyfini Çıkaracak yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir