TOGÜSEM 2023: Bilgi ve Kariyerde Öncü Adımlar

TOGÜSEM, 2023’te düzenlediği etkileyici eğitim programları ve Akademik Çeviri Ofisi ile kariyerlere yön verdi. Yüz yüze ve uzaktan eğitimle 2460 kişiye ulaştı. 2024’te yeni projelerle büyümeye devam ediyor.

TOGÜSEM, 2023 yılında bir dizi etkileyici eğitim programını başarıyla tamamladı, kariyerlere yön verdi. Yüz yüze ve uzaktan eğitimle 2460 kişiye nitelikli bilgi sunuldu.

Yüz Yüze Eğitimde 659 Kişi Fark Yarattı

TOGÜSEM, 2023’te düzenlediği 39 eğitim programıyla, çoğunluğu yüz yüze gerçekleşen etkinliklerle 659 bireye ulaştı. Bu programlar, katılımcılara çeşitli alanlarda donanım kazandırarak kariyer gelişimine katkı sağladı.

Uzaktan Eğitimle 2460 Kişiye Kapı Aralandı

Öne çıkan bir diğer başarı, 21 farklı uzaktan eğitim sertifika programıyla gerçekleşti. Toplamda 2460 kişi, uzaktan eğitimde TOGÜSEM’in sunduğu değerli bilgilerle kariyerlerine yeni bir perspektif kattı.

Akademik Çeviri Ofisi’nin Katkıları

TOGÜSEM bünyesinde faaliyet gösteren Akademik Çeviri Ofisi, Türkçe-İngilizce ve İngilizce-Türkçe çeviri alanında önemli bir rol üstlendi. Tıp, gıda mühendisliği, üretim yönetimi ve pazarlama, ebelik, sanat tarihi ve eğitim bilimleri gibi geniş bir yelpazede 11 makale çevirisi, 14 özet çevirisi ve 2 makale redaksiyonu gerçekleştirdi.

TOGÜSEM’in Hedefleri

TOGÜSEM’in temel hedefleri, bireylerin kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlamak, bilgiyi paylaşmak ve topluma daha nitelikli bireyler kazandırmaktır. 2023 yılı faaliyetleriyle bu hedeflere ulaşıldı ve merkez, 2024 yılında da yeni projelerle aynı azimle devam etmeyi planlıyor.

TOGÜSEM 2023: Bilgi ve Kariyerde Öncü Adımlar yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir