MEB’E bağlı MESEM iş yerlerindeki çocuk ölümlerini TBMM’YE taşıyan Durmaz’ın araştırma önergesi verdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Mesleki Eğitim Merkezi (MESEM) kapsamında çalışan çocukların durumu ve çocuk işçi ölümleriyle ilgili Meclis araştırma komisyonu kurulmasını istedi.

Durmaz, TBMM Başkanlığı’na verdiği araştırma önergesinde MESEM kapsamında çalışan çocuk sayılarının tespiti, cinsiyet ve yaş dağılımı, aynı kapsamdaki iş yerlerinin ağır ve tehlikeli işler kapsamında araştırılması, iş yerlerindeki makinelerin iş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde denetlenmesi ve iş kazalarıyla ilgili sorumlular hakkındaki hukuki sürecin takip edilmesi için meclis araştırma komisyonu kurulmasını talep etti.

MESEM kapsamında çalışırken yaşamını kaybeden çocuk sayısının Eylül ayından bugüne 7’ye ulaştığını vurgulayan Durmaz, MESEM’e bağlı iş yerlerinde denetleme yapılarak çocuk ölümlerinin ve çocuk emek sömürüsünün sonlandırılmasını istedi.

MEB’E bağlı MESEM iş yerlerindeki çocuk ölümlerini TBMM’YE taşıyan Durmaz’ın araştırma önergesi verdi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir