ATAUZDER Kadın Kolları İl Başkanları’ndan Güçlü Çağrılar

Türkiye genelinde Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kolları İl Başkanları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmış ve ailevi sebeplerle istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuşların ailelerinin yaşadığı çaresizliği dile getiriyor. Fedakarlıkları karşılıksız kalan kadınlar, haklarını ararken vatan sevgisi ve memuriyet haklarına vurgu yapıyor.

Atanamayan Uzmanlar Derneği Kadın Kolları İl Başkanları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmış ve ailevi sebeplerle istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuşların ailelerinin yaşadığı çaresizliği dile getiriyor.

“Vatan İçin Fedakarlık Yaptık, Haklarımızı İstiyoruz”

Kadın Kolları İl Başkanları, çocuklarıyla aylarca hatta yıllarca görüşememenin, eşlerinin vatan için görev yaparken yaşadığı korkuların ve ailelerin psikolojik sıkıntılarının anlaşılmadığını vurguluyor. Fedakarlıkla geçen yılların ardından, vatan mücadelesinde en ön safta yer alan eşlerinin haklarını talep ediyorlar. Ancak bu durumu siyasi bir malzeme olarak değil, sadece haklarının savunulması olarak nitelendiriyorlar.

“Kanunen Var Olan Haklarımızı Geri İstiyoruz”

Kadın Kolları İl Başkanları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Uzman Çavuş olarak görev yaptıkları sırada ailevi sağlık ve mesleki nedenlerle istifa etmek zorunda kalan eski uzman çavuş eşleri olduklarını belirtiyorlar. Niğde Kadın Kolları İl Başkanı Tuba Altıner, “Şehit olan arkadaşlarımızın yasını bile tutamadan vatan derdine düşen eşlerimizin kanunen var olan haklarını istiyoruz” diyor.

“Çaresizlikle Yüzleşen Annelik ve Eşlik”

Adana Kadın Kolları İl Başkanı Kevser Şanlı, yaşadıkları çaresizliği şu sözlerle anlatıyor: “Siz bilir misiniz evladınızı aylarca, yıllarca görememenin çaresizliğini? Ya da evladınızın, babaları ile sarılan çocukları görünce ağlamalarını, benim babam neden yok anne demelerini… Bu çaresizliği yaşamayan bilmez.”

“Vatan Haini Değil, Hak Arayan Kadınlarız”

İstanbul Kadın Kolları İl Başkanı Merve Akın, meselelerinin siyasi olmadığını vurgulayarak şunları söylüyor: “Bizim meselemiz herhangi bir siyasi yapıya malzeme olamayacak kadar kutsaldır. Bizler vatanın güvenliğini sağlayan ordumuzun bel kemiğiydik. Kanunen var olan hakkımızı istiyoruz.”

“Vatan Sevgisi ve Haklarımız İçin Mücadeleye Devam”

Kadın Kolları İl Başkanları, yaşadıkları zorluklar karşısında haklarına kavuşuncaya kadar mücadele etmeye kararlı olduklarını belirtiyorlar. Gazi olmanın ödül, şehit olmanın madalya olduğu bir meslekte, eşlerinin vatan uğruna canını siper eden kadınlar, seslerini duyurmak için çaba harcıyorlar.

“Vefa Bekliyoruz, Hakkımızı İstiyoruz”

Kadın Kolları İl Başkanları, sonu gelmeyen bekleyişler, çocukların babalarını göremediği günler, evlerdeki yalnızlıklar ve endişelerle dolu bir hayatın yükünü taşıdıklarını belirterek, vatan sevgisi ve haklarını savunma kararlılıklarını vurguluyorlar. Kadınlar, “Vatan uğruna savaşan bizim eşlerimizdi. Hakkımızı istiyoruz, sesimizi duyun artık!” diyorlar.

ATAUZDER Kadın Kolları İl Başkanları’ndan Güçlü Çağrılar yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir