Tokat İl Jandarma Komutanlığı, 2023 Yılı Aralık Ayında Başarılı Faaliyetlere İmza Attı

Tokat İl Jandarma Komutanlığı, 2023 yılı Aralık ayında gerçekleştirdiği etkili operasyonlar ve faaliyetlerle dikkat çekiyor. Komutanlık, sorumluluk bölgesindeki (341) olayın %99’unu aydınlatarak, toplam (279) şahıs hakkında adli işlem yapmış ve geçmiş tarihlerdeki (17) faili meçhul olayı çözüme kavuşturmuştur.

Operasyonlarda elde edilen başarılar arasında, şok ve huzur-güven uygulamalarında ele geçirilen (7) tabanca, (6) adet av tüfeği ve (577) mühimmat bulunmaktadır. Ayrıca, çeşitli suçlardan aranan (266) şahıs da başarılı operasyonlar sonucunda yakalanmıştır.

Terörle Mücadele Harekatı kapsamında icra edilen (21) “Küçük Çaplı Operasyon Faaliyeti”nde herhangi bir suç unsuruna rastlanmamış, ancak terör örgütüne üyelikten hüküm giymiş (2) şahıs etkili operasyonlarla yakalanarak adalete teslim edilmiştir.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele alanında (31) şahıs hakkında işlem yapılmış, gerçekleştirilen operasyonlarda sahte/kaçak içki, sigara, elektronik sigara, kubar esrar, sikke, tarihi eser ve kazı malzemesi olmak üzere çeşitli illegal materyaller ele geçirilmiştir.

Tokat İl Jandarma Komutanlığı, 2023 Yılı Aralık Ayında Başarılı Faaliyetlere İmza Attı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir