”Filistin’de Hayat: Umudun İzinde Yürümek” Paneli Gerçekleştirildi

Tokat Gaziosman Paşa Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi tarafından “Filistin’de Hayat: Umudun İzinde Yürümek” paneli gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda düzenlenen panele İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet İNANIR, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.
Dekan Prof. Dr. Ahmet İNANIR yapmış olduğu açılış konuşmasında, “Hepimiz Gazze’de umudun, hayatın ve geleceğin devam etmesini arzu ettiğimizi ifade etmek istiyorum. Filistin toprakları tarihinde nadir olarak gördüğü bir zulümle, asimilasyonla, yok edişle karşı karşıya kalmaktadır. Bu zulüm, 75 yıldır devam ediyor ve her geçen gün şiddetlenmektedir. Mücadele azmini devam ettirmemiz gerekiyor” dedi. Programın hazırlanmasında emeği olanlara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Akabinde panele geçildi. Arş. Gör. Gonca DEDEMOĞLU moderatörlüğünde düzenlenen panelde Dr. Öğr. Üyesi Melih TAŞTAN, Ahmet ZIDAN ve Semih SHEHADE konuşmacı olarak yer aldı. Panelistler, Filistin’in tarihi ve kültürü hakkında bilgiler aktararak bugün yaşanan savaşta hayatın nasıl devam ettiği ile ilgili bilgileri dinleyicilerle paylaştılar.
Panel sonrasında panelistlere teşekkür belgesi takdim edildi.

”Filistin’de Hayat: Umudun İzinde Yürümek” Paneli Gerçekleştirildi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir