TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ın Yeni Yıl Mesajı

Bilim, kültür, sanat ve spor alanında başarılarla dolu bir yılı daha geride bırakırken, insanlığın ve Ülkemizin ortak refahı, kültürel ve bilimsel mirası için yeni değerler ortaya koymaya devam ettik. Üniversitemiz, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılında da eğitim ve bilim ışığını yurdumuzun ve dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerimize aktarmayı sürdürecektir. 2023 yılında bizleri başarıları ile gururlandıran öğrencilerimizi, mezunlarımızı ve akademisyenlerimizi kutluyor; Üniversitemize güç katan idari personelimize de teşekkürlerimi iletiyorum.
2023 yılı aynı zamanda maalesef Gazze’de insanların yaşamlarını kaybettiği, yerlerinden edildiği bir soykırım ile insanlık için onulmaz bir kayıp yılı olarak da anılacak. İsrail tarafından zalimce girişilen bu soykırım karşısında tüm dünya toplumlarına birlik olma çağrısında bulunuyor; mazlum Filistinli kardeşlerimizin özgür, adil ve eşitlik içinde bir yaşam uğruna sürdürdükleri mücadeleyi destekliyoruz.
Bu düşüncelerle, 2024 yılının başta aziz Milletimiz olmak üzere tüm insanlığa barış, huzur, sağlık ve mutluluklar getirmesini diliyorum.
Prof. Dr. Fatih YILMAZ
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü

TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ’ın Yeni Yıl Mesajı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir