Tokat İl Jandarma Operasyonu: Anadolu Selçuklu Dönemine Ait 620 Tarihi Sikke Ele Geçirildi

Tokat İl Jandarma Komutanlığı, 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kanunu kapsamında yürütülen operasyon kapsamında Tokat Merkez Gözova köyünde önemli bir başarı elde etti. Yapılan aramada, (620) adet tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen sikke ele geçirildi.

Tokat Müze Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen inceleme sonucunda, ele geçirilen sikkelerin Anadolu Selçuklu dönemine ait taşınır kültür varlıkları olduğu tespit edildi. Olayla ilgili olarak (2) şüpheli şahıs hakkında gerekli adli işlemler tamamlanmış olup, Kültür ve Tabiat Varlıkları Kaçakçılığı’nın önlenmesi amacıyla yapılan çalışmalar aralıksız bir şekilde sürdürülmektedir.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Bu başarılı operasyon, tarihi mirasın korunması adına atılan önemli bir adım olup, kültür ve tabiat varlıklarının kaçakçılığının engellenmesi için güvenlik birimleri tarafından gösterilen kararlılık vurgulanmaktadır.

Tokat İl Jandarma Operasyonu: Anadolu Selçuklu Dönemine Ait 620 Tarihi Sikke Ele Geçirildi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir