Üniversite ve Gençlik Buluşması: “Deizmde Samimiyet Problemi”

TOGÜ ve Tokat İl Müftülüğü iş birliği ile “Üniversite ve Gençlik Buluşması: “Deizmde Samimiyet Problemi” konulu konferans düzenlendi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen programa Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Tokat İl Müftüsü Esat YAPICI, Dekanlarımız, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu açılış konuşmasında “Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine baş sağlığı diliyorum” dedi. KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı şehrimizde ve üniversitemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektörümüz programın hayırlara vesile olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Akabinde konferansa geçildi.
KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, “Deizmde Samimiyet Problemi” konusunda detaylı bilgileri dinleyicilere aktardı. Teizm, ateizm ve deizm kavramları üzerine derinlemesine bilgiler aktaran ÜNSAL, “İnsanların teorik düzeyde inançları vardır. Ancak, pratikte birçok Müslümanın ibadet hayatı ile bilgisi birebir örtüşmemektedir” dedi. Tokat’ta bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden ÜNSAL dinleyicilere teşekkür ederek konferansını sonlandırdı.
Konferans sonrasında Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’a teşekkür belgesi takdim etti.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Üniversite ve Gençlik Buluşması: “Deizmde Samimiyet Problemi” yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir