Şehit Yasin Karaca’nın Naaşı Memleketi Tokat’a Getirildi

Ülkemizin güvenliği için görev yaparken kaybettiğimiz bir kahramanı uğurlamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Irak’ın kuzeyinde PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Yasin Karaca’nın vatan toprağına dönüşü için hazırlıklar tamamlandı.
Şehidin Naaşı Tokat’a Getirildi
Şehidimizin naaşı bugün Tokat Havalimanı’na getirildi. Tokat Valiliği, Yasin Karaca’nın cenazesinin 26 Aralık 2023 Salı günü öğle namazını müteakiben Almus’un Ormandibi Kasabası’nın Köy Mezarlığı’na defnedileceğini açıkladı.

Tokat Havalimanı’nda Vali @numanhatipoglu ve eşi Ayfer Hatipoğlu, Milletvekillerimiz, protokol mensupları, şehidimizin ailesi ve vatandaşlarımız tarafından Yasin Karaca’nın naaşı karşılandı.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Bu acı kayıp, milletimizin yüreğini derinden yaralamıştır. Ancak şehitlerimizin aziz hatıraları, vatan sevgisi ve kahramanlıklarıyla daima yaşayacaktır. Yasin Karaca gibi kahramanlar, ülkemizin huzuru ve güvenliği için canlarını feda etmiştir. Onun emaneti olan vatan, bizlere daha da büyük bir sorumlulukla yüklenmiştir.

Bizler, şehitlerimizin ailelerine ve sevdiklerine sabır diliyor, Yasin Karaca gibi vatan için canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet ve şükranla anıyoruz. Gösterdikleri kahramanlıkla bize örnek olan bu yiğitleri asla unutmayacağız. Allah, vatanımızı ve milletimizi her türlü kötülükten korusun.

Şehit Yasin Karaca’nın Naaşı Memleketi Tokat’a Getirildi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir