Torunu, Seyit Onbaşı’nın Hayat Hikayesini Anlattı

Üniversitemiz ile Tokat Kadın, Sanat ve Kültür Grubu tarafından ‘Torununun Gözünden Koca Seyit Onbaşı’nın Hayatı’ konulu panel gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda düzenlenen panele Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Dekanlar, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Prof. Dr. Alpaslan DEMİR’in moderatörlüğünde gerçekleşen panelde Doç. Dr. Samettin BAŞOL ve Ezgi YIKAR konuşmacı olarak yer aldı. Programa Oğuz Kağan KARAHAN da müziğiyle katkı sağladı.
Prof. Dr. Alpaslan DEMİR, tarihi şahsiyetlerin gelecek nesiller için motivasyon kaynağı olduğunu ifade ederek tarihi şahsiyetlerin sürekli hatırlatılması gerektiğini belirtti. Seyit Onbaşı’nın da tarihte önemi büyük olan bir kahraman olduğunu söyledi.
Doç. Dr. Samettin BAŞOL, Çanakkale Deniz Savaşları ve dönemin koşullarının değerlendirmesini yaparak Çanakkale savaşının önemini vurguladı.
Seyit Onbaşının dördüncü kuşak torunu olan Ezgi YIKAR ise Seyit Onbaşı hakkında büyüklerinden duyduğu hayat hikâyesini anlattı. Savaştan döndükten sonra köyde geçen yaşam öyküsünü dinleyicilerle paylaşan YIKAR, Seyit Onbaşının Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile olan bir görüşmesini de aktardı.
Program sonrasında Prof. Dr. Alpaslan DEMİR, Doç. Dr. Samettin BAŞOL, Ezgi YIKAR ve Oğuz Kağan KARAHAN’a teşekkür belgesi takdim edildi.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Torunu, Seyit Onbaşı’nın Hayat Hikayesini Anlattı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir