Türk Müziğinde Gelenek, Değişim ve Toplum Konferansı Gerçekleştirildi

TOGÜ Devlet Konservatuvarı tarafından ‘Türk Müziğinde Gelenek, Değişim ve Toplum’ konferansı düzenlendi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen konferansa Dekan ,Müdürlerimiz, akademik ve idari personelimiz ile öğrenciler katıldı.
Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Serpil UMUZDAŞ yapmış olduğu açılış konuşmasında, “Devlet Konservatuvarımız tarafından Rektörlüğümüzün de desteği ile her hafta çokça etkinlik yapıyoruz. Bu etkinliklere diğer bölümlerden de çokça katılım gösteriliyor. Sayın konuğumuza etkinliğimize katıldığı için teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.
Akabinde İstanbul Üniversitesi öğretim Üyesi Doç. Dr. Bilen IŞIKTAŞ tarafından ‘Türk Müziğinde Gelenek, Değişim ve Toplum’ konferansı gerçekleştirildi. IŞIKTAŞ, 19’uncu yüzyılı merkeze alarak Türk Müziğinin tarihsel gelişim sürecini dinleyicilere aktardı. Gelenek kavramı üzerine düşüncelerini aktaran IŞIKTAŞ Türk Müziğinin yaşadığı değişim ve dönüşüm konusunu detayları ile açıkladı.
Konferans Doç. Dr. Bilen IŞIKTAŞ’a teşekkür belgesi takdimi ile son buldu.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Türk Müziğinde Gelenek, Değişim ve Toplum Konferansı Gerçekleştirildi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir