Beyaz Ev Projesi Protokol Töreni Gerçekleşti: İmzalar Atıldı

Tokat Valiliği tarafından öncülük edilen Beyaz Ev Projesi, Dedeman Otel Konferans Salonu’nda düzenlenen tanıtım ve imza protokol töreniyle hayata geçirildi. Törene, Vali Numan Hatipoğlu ve eşi Ayfer Hatipoğlu, İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, protokol mensupları ve birçok davetli katıldı.

Programda, İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı’ndan Sosyolog Gülsüm İslamoğlu, aile içi şiddetle mücadelede bütüncül bir yaklaşımı benimseyen ve çocuk, mağdur ve failleri iyileştirici politikalar ve psikolojik yardımlarla desteklemeyi hedefleyen Beyaz Ev Projesi’ni detaylı bir şekilde sundu.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı ve Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilecek Beyaz Ev Projesi, ülkeye örnek bir model olacak. Proje, Tokat Valiliği himayesinde, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin akademik destekleriyle ve ildeki diğer kurumların iş birliğiyle, toplumun temelini oluşturan ailenin sağlıklı gelişimini desteklemeyi amaçlıyor.

Programda konuşan TOGÜ Rektörü Fatih Yılmaz, projede yer almanın büyük bir onur olduğunu ifade ederken, İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamı İskender Yönden de Beyaz Ev Projesi’nin Tokat’a taşınmasıyla birlikte üniversite, belediye, emniyet, jandarma ve başsavcılık gibi birçok kurumun bir arada olduğu bir çalışma noktasına gelindiğini belirtti.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, konuşmasında aile yapısının güçlü tutulması gerektiğini vurgulayarak, sosyolojik ve psikolojik travmaların çözümünün bilimsel bir yaklaşımla gerçekleşmesinin aileleri, şehirleri ve bireyleri daha güçlü kılacağını ifade etti.

Vali Numan Hatipoğlu’nun eşi Uzman Psikolojik Danışman Ayfer Hatipoğlu ise projenin toplumun kadına yönelik şiddeti önlemek adına önemli bir adım olduğunu belirtti. Hatipoğlu, projenin kalbi olarak nitelendirdiği Sarı Oda’dan bahsederek, projenin kadınlara destek olma noktasında somut başarılar elde ettiğini dile getirdi.

Vali Numan Hatipoğlu, devlet olarak şiddete uğrayan mağdurları korumanın önemine değinirken, şiddet uygulayana dokunulmazlık tanınması durumunda alınan tedbirlerin yetersiz kalacağını ifade etti. Beyaz Ev Projesi’nin bu amaçla hayata geçirildiğini belirten Hatipoğlu, aileyi bütüncül bir yaklaşımla koruma, geliştirme ve zihniyeti değiştirme hedeflediklerini söyledi.

Tüm konuşmaların ardından proje paydaşları arasında Vali Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz ve Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban arasında protokol imzalanarak proje resmi olarak hayata geçirildi. Törende ayrıca projenin başarıyla tamamlanması vesilesiyle bir kutlama pastası kesildi.

Beyaz Ev Projesi Protokol Töreni Gerçekleşti: İmzalar Atıldı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir