TOGÜ Erbaa Niksar Depremleri Paneli Düzenlendi

18-22 Aralık 1942 tarihleri arasında Erbaa ve Niksar’da yaşanan depremlerin anısını yaşatmak amacıyla düzenlenen etkinlikler, Üniversitemizde büyük bir katılımla gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda düzenlenen “Erbaa-Niksar Depremleri” paneline, Vali Numan HATİPOĞLU, Belediye Başkanı Av. Eyüp EROĞLU, Rektör Vekili Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, AFAD Başkan Yardımcısı Hamza TAŞDELEN, Rektör yardımcıları, Kaymakamlar, daire müdürleri, muhtarlar, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve gönüllüler yoğun bir şekilde katıldı.

Panel, AFAMER Müdürü Doç. Dr. Mehtap ARAS’ın moderatörlüğünde gerçekleşti. Panelistler arasında Vali Numan HATİPOĞLU, AFAD Başkan Yardımcısı Hamza TAŞDELEN, Dr. Öğr. Üyesi Murat ÇAVUŞ ve ANDA Derneği Başkanı Okan TOSUN yer aldı. Vali HATİPOĞLU, 6 Şubat 2023 tarihinde Adıyaman Gölbaşı’nda meydana gelen depremin ardından yaptığı çalışmaları ve anılarını paylaşarak, Tokat özelinde yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgiler verdi.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

AFAD Başkan Yardımcısı Hamza TAŞDELEN, Adıyaman’daki görev sürecini anlatarak, afet öncesi risk azaltma planlarının önemine vurgu yaptı. Dr. Öğr. Üyesi Murat ÇAVUŞ, konuşmasında afet öncesi hazırlıklar, yapı stoku, şehirlerin yerleşimi, yapı denetim işleyişi ve sorunları, pratikte yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi verdi. ANDA Derneği Başkanı Okan TOSUN ise derneğin tarihçesinden bahsederek, yürütülen faaliyetlere ve eğitimlere değindi, gönüllülük faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı.

Panel sonunda Vali Numan HATİPOĞLU, AFAD Başkan Yardımcısı Hamza TAŞDELEN, Dr. Öğr. Üyesi Murat ÇAVUŞ ve ANDA Derneği Başkanı Okan TOSUN’a teşekkür belgesi takdim edildi. Programda ayrıca, AFAD gönüllüsü olmaya hak kazanan muhtarlara Destek Afat Gönüllüsü Kimlik Kartları takdim edildi. Protokol, AFAD tarafından açılan Erbaa Niksar Depremleri ile ilgili fotoğraf sergisini ve stantları gezerek, etkinliğin anlam ve önemini daha da pekiştirdi.

TOGÜ Erbaa Niksar Depremleri Paneli Düzenlendi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir