Kaş tasarımında nelere dikkat edilmesi gerekir?

Kalıcı makyaj uzmanı Meltem Seren, kaş tasarımı yaptırırken nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda önemli bilgiler verdi. Seren, kaş şeklinin kişinin yüzü, kemik yapısı, giyim tarzı, konuşması, mimikleri ve karakteri ile bir bütün olduğunu söyledi.
Kalıcı makyaj uzmanı Meltem Seren, kaş tasarımında en dikkat edilmesi gereken noktanın doğallık olduğunu kaydetti. Kaş şeklinin yüz hatlarından giyim tarzınıza ve mimiklerinize kadar sizi yansıtması gerektiğini belirterek, tasarımın yanı sıra işlemi yapacak uzmanın ve steril ortamın da son derece önemli olduğunu ifade etti.
Meltem Seren kalıcı makyajla kaş tasarımı konusunda şu bilgileri verdi.
Kaş şekli nasıl belirlenmelidir?


Kaş tasarımında en çok dikkat edilmesi gereken nokta doğallıktır. Kaş şekli; kişinin yüzü, kemik yapısı, giyim tarzı, konuşması, mimikleri ve karakteri ile bir bütündür. Uzman ellerden çıkmamış bir kaş tasarımı anlamını yitirmiş bir yüz ifadesine sebep olabilir. Rengi, gürlüğü, kavisi, modeli doğru tasarlanmış mı? Kaşlarınızın şekli gözlerinize ve yüzünüzün şekline uygun mu? Bunlar çok önemlidir.
Seçtiğiniz kaş şeklinin yüz hatlarınızdan giyim tarzınıza, el hareketlerinizden mimiklerinize ve ses tonunuza kadar sizi yansıtması gerekir. Kaş şekli kişiyi görüntü olarak değiştirdiği gibi o görüntü altındaki bir karaktere sokar. Kavisli kaşla kadınsı görünürken, düz ve kalın kaşla sert bir ifadeniz olur. Düz ince kaşla masum görüntünüz varken, kavisli kalın bir kaşla anında daha kadınsı olursunuz.
Tavsiyem kaş şeklinize karar verirken nasıl görünmek istediğinizi, nasıl bir ifadeye sahip olmak istediğinizi, karşıdan bakıldığında nasıl bir imaj çizmek istediğinizi iyi düşünün. Bu size yardımcı olacaktır.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!


Kaş tasarımı basit bir işlem midir?
Kaş tasarımı kuaförde saç yaptırmak gibi bir anda olup biten bir işlem değildir. Ön hazırlık süreci birkaç gün sürer. Önce demo çalışması yapılarak kişiye uygun kaş tasarımının belirlenmesi gerekir. Daha sonra işlem yapılır. Kalıcı makyaj veya daha doğru ismiyle “Mikropigmentasyon Uygulaması” mikro steril ve tek uygulamalık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir.
Kaş şekillendirme işlemi nasıl yapılır?
Kaş tasarımı çizildikten sonra sanki kaş kılı varmış gibi bir hava vermek için incecik kıl şekilleri çizilir. Kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların düzenli bir görünüme kavuşması sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile doğal bir görünüme kavuşur.
Kalıcı makyaj nasıl bir ortamda yapılmalıdır?
Öncelikle işlemin tamamen steril bir ortamda yapılacağından emin olmalıyız. Kalıcı makyajda kullanılacak malzemelerin tek seferlik olması ve steril olması gerekir. Kalıcı makyaj yapacak uzman da tek seferlik doktor eldiveni kullanmalıdır. Sonra kullanılan boyaların ve cihazın kalitesi de önemlidir. Bir de tabii ki uygulamayı yapacak kişi işin uzmanı olmalıdır. Sonradan pişman olmamak için mutlaka daha önce yapılmış olan kaşları görmek ve daha önce yaptırıp memnun olan tanıdıkların görüşlerini almak gerekir.
Kalıcı makyaj kimlere uygulanır?
Kalıcı makyajı isteyen herkes yaptırabilir. Fakat daha çok kadınların tercih ettiği bir uygulamadır. Özellikle iş kadınları yeterince makyaj yapacak zamanları olmadığı için kalıcı makyajı tercih ediyorlar. Bunun dışında sürekli bakımlı olmak isteyen kadınlar, kaşları ve kirpikleri az olan, asimetrik olarak yüzlerinde problemleri olan, spor yapan, makyaj yapmak isteyen fakat kozmetik ürünlere alerjisi ola, gözünde bozukluklar olan ve lens kullanması gereken, hastalık nedeniyle elleri titreyen kişiler tercih ediyorlar.
Kalıcı makyaj ile hatalı yapılan kaşlar düzeltilebilir mi?
Mümkündür ama normal bir kaş tasarımına göre daha zor bir işlemdir. Daha fazla zaman alır. Kaşın yanlış çizilen bazı bölümlerinin silinerek yeniden şekillendirilmesi gerekebilir.

Kaş tasarımında nelere dikkat edilmesi gerekir? yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir