Ayçin KANTOĞLU’ndan Üniversitemizden Gazze Konferansı

Tokat Gaziosmanpaşa Ünniversitesi Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kritik Analitik Düşünce Kulübü tarafından Çevirmen Ayçin KANTOĞLU’nun konuşmacı olarak yer aldığı “Gazze” konferansı gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen konferansa Rektör yardımcıları Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Rasim KOÇYİĞİT, Rektör danışmanları Doç. Dr. Yusuf TEMÜR, Dr. Öğr. Üyesi Şahin SÖZEN, Tokat İl Müftüsü Esat YAPICI, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KIR, Genel Sekreterimiz, akademik ve idari personel ile öğrencilerimiz katıldı.
Türkçe Öğretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet AKGÜL yapmış olduğu açılış konuşmasında Filistin’de 7 Ekim’den itibaren yaşanan saldırıların bir katliama, soykırıma dönüştüğünü ifade etti. AKGÜL, Çevirmen Ayçin KANTOĞLU’na vermiş olduğu katkı ve desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Akabinde konferansa geçildi.
Çevirmen Ayçin KANTOĞLU, İsrail’in saldırıları karşısında birlikte duruş sergilemenin önemine vurgu yaptı. Az ya da çok yapılan her şeyin çok değerli olduğunu söyleyen KANTOĞLU, boykot, yürüyüş, gösteri, sosyal medya kullanımı ve diğer yapılması gerekenler konusunda bilgiler aktardı. Filistin’de katledilen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diledi. Çevirmen Ayçin KANTOĞLU, dinleyicilerden gelen soruları da yanıtladı.
Program sonunda Çevirmen Ayçin KANTOĞLU’na hediye takdimi yapıldı.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Ayçin KANTOĞLU’ndan Üniversitemizden Gazze Konferansı yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir