Tokat, Temiz Tokat Projesi ile Örnek İl Olacak

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, kentte başlatılan “Temiz Tokat Projesi” ile ilin örnek bir çevre dostu il olma hedefine yönelik önemli adımlar atıldığını açıkladı. Vali Hatipoğlu, proje kapsamında il merkezine bağlı 41 köyde gerçekleştirilen temizlik çalışmalarını basın mensuplarına detaylı bir şekilde aktardı.

Temiz Tokat Projesi’nin birkaç ay önce başlatıldığını vurgulayan Vali Hatipoğlu, projenin temel amacının kırsal alandaki çevre kirliliği ile mücadele etmek olduğunu belirtti. Bu çerçevede, özellikle köy içleri, kasabalar, ırmaklar ve ormanların daha temiz hale getirilmesini hedeflediklerini ifade etti. Proje kapsamında özel idare ve ilçelerde oluşturulan ekiplerin, köylerin hem içinde hem de dışındaki alanlarda çeşitli temizlik faaliyetlerini sürdürdüğünü söyleyen Hatipoğlu, il merkezinde bulunan 107 köyden 41’inde temizlik faaliyetini başarıyla tamamladıklarını açıkladı. Ayrıca il genelinde 200’e yakın köyde temizlik çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Vali Hatipoğlu, temizlik alışkanlığının yerleştirilmesi ve çevre duyarlılığının artırılması için projenin daha geniş bir kapsamda vatandaşlara ulaştırılması gerektiğini vurguladı. Bu doğrultuda, temizlik yapılan köylere özel ekiplerin gönderileceğini ve çevre mühendisleri, uzmanlar, sağlık personeli, eğitimciler ve din görevlilerinden oluşan bu ekiplerin, temizliğin önemini anlatarak çevre dostu alışkanlıkların benimsenmesine katkı sağlayacaklarını ifade etti.

Hatipoğlu, Cumhurbaşkanı’nın eşlerinin himayesinde başlatılan sıfır atık projesinin, dünya çapında ses getiren bir başarı olduğunu hatırlatarak, Tokat’ı da benzer bir başarıya imza atacaklarına inandıklarını söyledi. İlimizin sıfır atık ve sıfır karbon hedefleri doğrultusunda örnek bir il olacağını belirten Vali, çevrenin etkin bir şekilde korunmasının herkesin ortak sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Topçam’da öğrenci ve jandarma personeli ile birlikte gerçekleştirilen temizlik faaliyetine katılan Vali Hatipoğlu, proje ile ilgili kurumların çalışmaları hakkında da bilgi aldığı bir toplantı düzenledi. Vali, projenin başarıyla uygulanması için paydaş kurumlarla iş birliğinin önemine vurgu yaparak, sürdürülebilir temizlik alışkanlıklarının kazanılması için toplumsal bilinç oluşturmanın gerekliliğini dile getirdi. Tokat’ın Temiz Tokat Projesi ile çevre konusundaki liderliğini daha da pekiştirmesi ve diğer illere örnek olması bekleniyor.

Tokat, Temiz Tokat Projesi ile Örnek İl Olacak yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir