Kısa Film Ödülleri Sahiplerini Buldu

TOGÜ Eğitim Fakültesi ve Kalite Kulübü tarafından düzenlenen “Eğitime İlişkin Kısa Filmim Var” yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Rektör yardımcılarımız Prof. Dr. Mücahit EĞRİ, Prof. Dr. Rasim KOÇYİĞİT, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal ŞENOCAK, Sanatçı Hasan KAÇAN, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KIR, Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdi DÖLEK, personelimiz ve öğrenciler katıldı.
Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nail YILDIRIM yapmış olduğu konuşmada, öğrenciyi merkeze alan bir anlayış geliştirdiklerini ifade etti. YILDIRIM, öğrencinin kendi öğrenmesini kendisinin yapılandırması anlayışı ile kısa film yarışması düzenlendiğini belirtti. İdealist olmaya çokça önem verdiklerini ifade eden YILDIRIM, Sanatçı Hasan KAÇAN’ın gelecek yıl bir eğitim programı ile öğrencilere sinema hakkında eğitim vereceğini söyledi.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada, Üniversite olarak eğitim öğretimin yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere büyük önem verdiklerini ifade etti. Sanatın eğitim sürecindeki önemine işaret eden Rektör Yılmaz öğrencilerimizin kendi düşünce ve duygu dünyasındaki eğitim anlayışlarını kısa filmlerle göstereceklerini belirtti. Katkılarından dolayı kendilerine teşekkür etti. Sanatçı Hasan KAÇAN’a ve emeği olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren filmlerin gösterimleri yapıldı. Sonrasından ise ilk beşe giren filmler açıklandı. “Ödev” adlı film birinci, “İdeal Öğretmen” adlı film ikinci, “Düşüncelerin Tonu” filmi üçüncü, “İdeal Öğretmeni Ararken” filmi dördüncü, “Yaşayan Öğretmen” filmi ise beşinci oldu. Sonrasında dereceye giren filmlerin proje ekibine ödülleri takdim edildi.
Ödül töreni Sanatçı Hasan KAÇAN’ın söyleşisiyle devam etti. KAÇAN, yarışmaya katılan tüm eserlerin birinci olduğunu ifade ederek sinemada imge konusu hakkında düşüncelerini paylaştı. İnsanların kavramlarla düşündüğünü ancak kelimelerle konuştuğunu belirten KAÇAN, sinemada perdenin karşısında imgelerin konuştuğunu söyledi. Yapılan her işin özgün olması gerektiğine vurgu yapan KAÇAN teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.
Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Sanatçı Hasan KAÇAN’a katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek hediye ve plaket takdiminde bulundu.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Kısa Film Ödülleri Sahiplerini Buldu yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir