Seçil Erzan dosyasında banka sorumlu tutulacak mı? Yargıtay’ın geçmişte verdiği karar emsal olabilir

İstanbul’da faaliyet gösteren bir bankanın eski müdürü Seçil Erzan’ın, aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu kişileri yüksek getiri vaadiyle dolandırdığı iddia edilen davada, geçmişte benzer bir olaya ilişkin Yargıtay’ın verdiği karar gündeme geldi. Banka Eski Müdürü Erzan’ın, tanınmış isimlerin de içinde bulunduğu 19 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ile 7 milyon 384 bin lira dolandırdığı iddia ediliyor.

Bursa Barosu Avukatlarından Cüneyt Fidan, geçmişte benzer bir dava sürecinde Yargıtay’ın bankayı sorumlu tuttuğu bir karara dikkat çekerek, bu kararın Seçil Erzan dosyasında emsal teşkil edebileceğini belirtti. Fidan, olayın detaylarına dair şu açıklamalarda bulundu:

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

İlk derece mahkemesinde görülen benzer bir davada bankanın sorumlu tutulmadığını ve konunun Yargıtay’a taşındığını hatırlatan Fidan, Yargıtay’ın bu olayda bankayı sorumlu tutarak kararını bozduğunu ifade etti. Davacılar, banka müdürü tarafından yönlendirilen işlemler sonucunda paralarını alamadıklarını belirterek davayı açmışlardı.

Yargıtay’ın, banka müdürünün davacılara karşılığında dekontları imzalı bir belge ile verdiğini göz önünde bulundurarak, bankanın sorumlu olduğuna hükmettiğini dile getiren Fidan, bu kararın geçmişteki bir davada benzer bir durumu ele alması açısından önem taşıdığını belirtti.

Geçmişteki bu Yargıtay kararının, Seçil Erzan dosyasına ışık tutarak benzer bir sorumluluğun banka üzerinde olup olmadığını belirleyebileceği ifade ediliyor. Davanın detayları ve ilerleyen süreçte alınacak kararlar, benzer olaylara ilişkin hukuki sorumlulukların belirlenmesinde etkili olabilir.

Seçil Erzan dosyasında banka sorumlu tutulacak mı? Yargıtay’ın geçmişte verdiği karar emsal olabilir yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir