Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne Özel Golbol Dostluk Müsabakası Gerçekleştirildi

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Sağlık Bilimleri Fakültesi Hayata Dokunan Eller Kulübü tarafından düzenlenen özel bir etkinlikte, görme engelliler için önemli bir takım oyunu olan Golbol dostluk müsabakası düzenlendi.

Tokat Mehmet Akif Ersoy Görme Engelliler Okulu öğrencileriyle Üniversite kulüp üyelerinin bir araya geldiği etkinliğe, Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda DEMİRTÜRK, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yavuz Selim AĞAOĞLU, dekan yardımcıları, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Golbol müsabakası sonrasında Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, öğretmenler ve öğrencilere teşekkür etmek adına hediyeler takdim etti ve keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Ayrıca Rektör, Üniversite tarafından düzenlenen etkinliklere katılımlarını davet ederek, kampüsün tüm imkanlarının görme engelli öğrencilere açık olduğunu belirtti.

Rektör aynı zamanda, Sağlık Bilimleri Fakültesi Hayata Dokunan Eller Kulübü öğrencileriyle de bir araya gelerek, düzenledikleri etkinlik için teşekkür etti. Engellilik konusunda farkındalık yaratmayı hedefleyen bu tür etkinliklerin önemine vurgu yaparak, etkinliğin başarısını övdü.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne Özel Golbol Dostluk Müsabakası Gerçekleştirildi yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir