Yenilikçi Sokak Lezzetleri ve Eşsiz Taş Fırın Pizzalar Wake N Bake Intercontinental Gastro Club’da

Wake N Bake Intercontinental Gastro Club’ın öncüsü, Chef Rôtisseur (Chaîne des Rôtisseurs) Araz Aknam kıtalararası sokak lezzetleri ile damakları şenlendiriyor. Yenilikçi menüsü ve taş fırında özenle hazırlanmış pizzalarıyla dikkatleri üzerine çeken bu özel mekan, çıtır çeşitleri, tatlıları ve enfes sunumlarıyla da iddialı.

Wake N Bake Intercontinental Gastro Club işletmesinin sahibi, Chef Rôtisseur Araz Aknam, dünya çapındaki seyahatlerinde tecrübe ettiği ve keşfettiği sokak lezzetlerini özgün dokunuşlarla harmanlayarak, kendine has muhteşem bir üslupla siz değerli Wake N Bake müdavimlerine sunuyor. Aknam, “Wake N Bake, farklı coğrafyalardan ilham alınarak reçetelendirilmiş lezzetleri sizlerle buluşturma arzusuyla kuruldu. Amacımız, farklı kültürlerin izlerini taşıyan bir menü sunmak” diyor.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Kıtalararası Sokak Lezzetleri:

Wake N Bake’in menüsü; dünya mutfaklarının en özel sokak lezzetlerini bir araya getiriyor. Asya sofralarının Bao Bun’ı, Latin Amerika’nın nefis Nachos’u, Avrupa’nın sokak lezzetleri ve Türk/Osmanlı mutfağından yorumlanmış özel tabaklar Wake N Bake’te bir araya geliyor.

Taş Fırından Eşsiz Pizzalar:

Mekânın en dikkat çekici özelliklerinden biri de taş fırında pişirilen Roma tarzı pizzaları. Düşük asidite oranı, tatlı-ekşi tadı ve az çekirdekli yapısı ile pizza sosu yapımına en uygun domates çeşidi olan San Marzano domatesli sos ile hazırlanan pizzaların üstü, tamamı İtalya’dan gelen birinci kalite peynirler ve Araz Şef’in kendi reçetesiyle hazırlanmış özel şarküteri ürünleriyle lezzetlendiriliyor. Hamurun inceliği ve kıtırlığı ise dudak ısırtıyor.

Enfes Tatlılar:

Tatlılar da çeşitlilik ve özgünlük bakımından sokak lezzetlerinden geri kalmıyor. Tayvan’ın bun ekmeğinin arasında İngiltere’nin Lemon Curd sosuyla servis edilen Lemon Curd Bao Bun, İran’ın Masghati tatlısı, Bueno, Kızarmış Baklava ve diğer tüm tatlılarıyla damakları şenlendiren mekâna yalnızca bir tatlı ve kahve molası vermek için bile gelinebilir.

Wake N Bake Ekibi ve Ruhu:

Ekibin bir araya geliş hikayesi de oldukça ilgi çekici. Araz Şef ve Samet Şef Masterchef yarışmasından tanışıyorlar ve yarışma sonrasında da bağları hiç kopmuyor, Wake N Bake’i birlikte şekillendiriyorlar. Wake N Bake’in Chef de Partie’leri Musa ve Aygün ise, 2023 depremi sonrasında Araz Şef’in yardım çağrısı üzerine Adıyaman’a gelip, gönüllü olarak Araz Şef ile birlikte tam bir buçuk ay boyunca günde 40.000 depremzedeye yemek yapılan sahra mutfağında çalışıyorlar.

11 kişilik mutfak ekibiyle Wake N Bake yalnızca restoran değil, aynı zamanda bir mutfak akademisi ruhuna da sahip bir işletme. Tüm genç şefler her hafta kendilerine verilen klasik tabağı hazırlayarak yarışıyor ve haftanın kazananı yıldız alıyor. 3 gümüş yıldızı olan şef bir sonraki galibiyetinde bir altın yıldız kazanıyor ve toplamda 3 altın yıldızı olan şef ise mutfakta bir üst mevkiye terfi ediyor. Genç şefler aynı zamanda yaptıkları yemekler servis edilirken müşterilere yemeklerin özelliklerini anlatarak sizlere keyifli bir gastronomik deneyim yaşatıyorlar. Tüm bunlar Wake N Bake’in kapısından içeriye girer girmez hissettiğiniz yenilikçi ve benzersiz ruhunu oluşturuyor.

Yenilikçi Sokak Lezzetleri ve Eşsiz Taş Fırın Pizzalar Wake N Bake Intercontinental Gastro Club’da yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir