Diş Hekimliği Öğrencilerinden Zile Huzurevi Ziyareti: Ağız ve Diş Sağlığına Destek

Tokat’ın Zile ilçesinde bulunan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Diş Hekimliği Fakültesi 5. sınıf öğrencilerinin özel bir ziyaretine ev sahipliği yaptı. Öğrenciler, yaşlıların ağız ve diş sağlığına yönelik kapsamlı bir tarama programı gerçekleştirdi.

Ziyaret kapsamında, Huzurevi’nin ağırlıklı olarak fizyoterapisti olan Diş Hekimliği Fakültesi 3. sınıf öğrencisi Tunahan Samet GÜNEŞ, merkezi tanıttı. Ardından, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Işıl SARIKAYA liderliğinde “Yaşlılarda Ağız ve Diş Sağlığı ve Protez Bakımı” konulu bir sunum gerçekleştirildi.

tokat son dakika haberlerine göz atmak için hemen tıklayın!

Öğrencilerin gerçekleştirdiği ağız ve diş taraması sonucunda birçoğu yaşlı bireylerde protez ihtiyacı tespit edildi. Bu noktada atılacak adımlar ve sağlık planları üzerine detaylı görüşmeler yapıldı.

Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Fatih YILMAZ, bu tür topluma yönelik atılımların önemine vurgu yaparak, “Üniversitemiz öğrencileri ve öğretim üyeleri, farklı projelerle Tokat’ın çeşitli kesimlerine ulaşarak topluma katkı sağlamaya devam ediyor. Amacımız bilgi ve uzmanlığımızı ilçeler ve köylerde yaşayan herkese ulaştırmak.” dedi.

Programa, Zile Kaymakamı Mehmet Ali AKYÜZ ve Zile Özel İdare İlçe Müdürü Gazi TÜRK de katılarak destek verdiler. Zile Huzurevi Müdürü Şükran KAZAN ise öğretim üyeleri ve öğrencilere düzenledikleri anlamlı program için teşekkürlerini iletti.

Bu etkileyici ziyaret, yaşlı bireylerin sağlık ve yaşam kalitesine yönelik farkındalığı artırmak adına önemli bir adım oldu.

Diş Hekimliği Öğrencilerinden Zile Huzurevi Ziyareti: Ağız ve Diş Sağlığına Destek yazısı ilk önce SafaTV – SRT üzerinde ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir