BAŞKAN EROĞLU; HACI MÜNİRBEY SOKAK SAĞLAMLAŞTIRMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Kültür Yolu Projesi kapsamında Hacı Münirbey Sokak’ta devam eden sokak sağlıklaştırma çalışmalarını yerinde inceledi.
Kültür Yolu Projesi kapsamında Hacı Münirbey Sokak’ta yaptıkları restorasyon çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu şunları söyledi: “Hacı Münirbey Sokak’ta Kültür Yolu kapsamındaki sokak sağlıklaştırma çalışmalarımıza bundan on gün önce başladık. Burası tam bir Osmanlı Sokağı. Bir taraftan sivil mimari örneklerinin olduğu diğer taraftan Osmanlı mahalle kültürünün halen yaşatıldığı, bizim ‘900 Adımda 900 Yıllık Tarih’ projemizin içerisinde yer alan bu değerli alanda restorasyon çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz”
Hacı Münirbey Sokak’ta 34 evin olduğunu dile getirerek açıklamalarında devam eden Başkan Eroğlu “Buradaki evlerin yarısı tescillenmiş, koruma altına alınmış evlerdir. Şu anda bu evlerin cephe ve çatılarında restorasyon işlemleri gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sokağın tabanında yapacağımız buradaki mimariye uyumlu üstyapı çalışmaları ve ışıklandırmalarla Hacı Münir Bey Sokak da Kültür Yolu Projemizin önemli bir parçası olarak yerini alacaktır” dedi.
Hacı Münirbey Sokak’ta yaptıkları restorasyon çalışmalarını Ocak ayı sonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini ifade Başkan Eroğlu sözlerini “Kültür Yolu Projemizin önemli aks noktalarından biri olan sokağımız tamamlandığında Kültür Yolu Projemizin diğer noktaları ile birlikte Tokat’ımıza kazandırmanın mutluluğunu yaşayacağız. Tokat’ımızda ‘Geçmişin İhyası Geleceğin İnşası’ mottosuyla hayata geçirdiğimiz projemizi hem Tokat’ın tarihi zenginlikleri arasına kazandırmak, hem de burada misafirlerimizi ağırlamak için çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” diyerek tamamladı.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu incelemelerinin ardından Hacı Münirbey Sokağı sakinleri ile sohbet ederek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Vatandaşlar çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirerek Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür ettiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir